Yalnızlık Efsanesi

Ulan yüz yıllardır yalnızım,yalnızız.Harbiden efsane oldu artık.Bende bu efsaneyi bir ele alıyım bir pandikliyim bir yorumlayayım dedim.
Yalnızlık var…Gene yalnızlık var.
Biri ruhani olarak yalnız olmak…

(burada hafiften şüphelendim yazı konusunda,diğerinide söyliyip mi devam etsem açıklamaya yoksa diğerini sonra mı verip açıklasam diye 2.de karar kıldım)


Ruhani olarak yalnız kalmak.Kafa dengin hiç kimse olmaz,asla kimseyle bir paylaşımda olamazsın,aşık olamazsın,gülemezsin eğlenemezsin asla ama asla mutlu olamazsın.Ama bu biraz zor bir durumdur yani balta girmemiş bir ormanın yerli kafilelerinden birinin ortasına düşecende onlar seni “vallahi bırakmam”(bu türkçesi o dilde “ubangayu amsahagab”) diye bırakmıyacak sende nezaketen kalıcaksın.İllâki hayatının her evresinde kafa dengi veya güvenilir iyi birisini bulacaksın bu okadar zor olmaz.Ama iki yalnızlık içerisinde en zor olanıdır hiçbir düşüncenizin birbiriyle aynı olamaya bilir ve yalnız kalırsın.

Farklısındır yada toplumdan onları beğenmezsin yada onlar seni.Bu farketmez ki…Elbette birileri farkındadır senin o gelir bulur seni.

Diğeride şudur ki alelâde yalnızlık.Kafanı siktiriboktan bi olaya takarsın yada mal bir nedenden dolayı toplumdan salakça soyutlarsınız kendinizi kafanızı olmayacak şeylere takarak…Bu da en salakçasıdır.
Aşk yalnızlığı vardır.Buda enteresan bir paranoyadır.Benim hiç erkek arkadaşım olmadı ühühüh.Çirkin olabilirsin sadece biraz bakım hoppa bitti lan işte.Peki ya senden 10 kişiyle çıkmak?Aslında buda bir problemdir demekki gönül eğlendiriyorsun yalnızlığını sonlandıracak kişiyi bulamıyorsun veya tanımadan iş yapıyorsun.
Az kalsın unutuyordum lan.Bide beden olarak yalnız kalmak vardır.Bunun içinde ya kutuba yada çöle düşceksin ama her halükarda orda birini bulursun Discovery Channel ve National Pornographic babasının tarlasıymış gibi paso orda.

Reklamlar

About Lacivert

HuniliBlog.Com'un tek yazarıyım. Bana hep deli derler ama ben kimseye deli demedim. Sitemi ziyaret ederseniz hakkımda daha çok şey öğrenebilirsiniz
Bu yazı Benden Naneler içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s